variatorove_remene_pre_stvorkolky_2Hľadáte variátorový remeň pre štvorkolku, ale neviete si vybrať, ktorý bude vhodný? Na trhu  nájdete nielen originálne variátorové remene pre štvorkolky, ale aj rôzne náhrady. Ako sa v nich vyznať a vybrať si ten správny?

 

 

Výber variátorového remeňa do istej miery závisí aj od štýlu jazdy. Ste skôr hobby jazdec alebo si viac užijete jazdu v extrémnom teréne? Pri výbere je vhodné zohľadniť aj tieto faktory, pretože môžu priamo ovplyvniť životnosť remeňa. Aktuálne nájdete na trhu okrem originálnych variátorových remeňov aj náhradné remene od výrobcov ako sú napr. DAYCO a ULTIMAX.

 

 

Variátorové remene pre štvorkolky od spoločnosti DAYCO sú dostupné v 3 základných verziách - HP, HPX a XTX. Na základe tohto označenia sa rozlišuje ich použitie v teréne a možnosť ich zaťaženia.

  • DAYCO verzia HP: variátorové remene zo základnej rady DAYCO HP sú vhodné ako primárna náhrada variátorového remeňa - táto verzia remeňa je vhodná pre štvorkolky využívané na bežné prepravné účely. A teda štvorkolky nie sú využívané ako závodné stroje resp. nepoužívajú sa v extrémnych/náročných terénoch.

 

  • DAYCO verzia HPX: tieto variátorové remene sa líšia od základnej rady ich zosilnením. Na základe tohto zosilnenia materiálu za pomoci moderných technológií a špeciálneho výrobného postupu je variátorový remeň možné využívať aj v ťažších jazdných podmienkach. Vhodný najmä pre štvorkolky, ktoré sú používané v náročnejších podmienkach a na ktoré sú kladené vyššie výkonnostné požiadavky.

 

  • DAYCO verzia XTX: najvyššia rada variátorových remeňov pre štvorkolky. Verzia XTX je navrhnutá tak, aby podávala maximálne výkony aj pri ťažkých terénnych zaťaženiach a zároveň zamedzila pretrhnutiu variátorového remeňa. Táto verzia je určená pre závodné/extrémnejšie použitie. Variátorové remene DAYCO XTX sú stavané pre agresívnejší štýl jazdy v ťažšom teréne resp. pre závodné použitie. 

 

Variátorové remene ULTIMAX sú vyrábané v USA. Vďaka vysoko kvalitnému materiálu – vlákna Aramax – sa minimalizujú straty spôsobené trením. Variátorový remeň má tak dlhšiu životnosť a znižuje sa možnosť predretia. Tento materiál rovnako tak výborne odoláva zaťaženiu a napínaniu remeňa. Toto prevedenie je natoľko kompatibilné, že vyhovuje ako hobby užívateľom, tak aj pretekárom, či extrémnemu zaťaženiu v offroad teréne.

 

 

!!!Pri výmene variátorového remeňa je nutné dbať na správne (smerové) osadenie. Väčšina výrobcov originálnych i náhradných variatorových remeňov odporúča "zabehnúť" tento remeň v pomalšom/pokojnejšom tempe pre správne usadenie remeňa. Znižuje sa tak možnosť rýchleho pretrhnutia a zničenia remeňa!!!

 


Späť na RADY a NÁVODY